• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Luxpaper # Редовни коверти, 1 2, пастелно сино, 1000 пакет

Luxpaper Редовни коверти, 1 2, пастелно сино, 1000 пакет

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Пастелно сино #10 редовни коверти мерка 4? Во x 9 ½ во (4,125 ”x 9,5” инчи) и се професионален деловен плик идеален за проверки за испраќање, фактури, букви, лични писма, изјави и директна пошта и многу повеќе. Совршен за деловни пошта, директна пошта, корпоративни испраќања, финансиски испраќања, лична пошта и многу повеќе. Направено од квалитет, деловно одделение 24 LB. хартија. Се одликува со стандардна трговска размавта, запечатена со навлажлива лента. Едноставно запечатете се со навлажнувач на плик или јазик. Конструиран со дизајн на деловен цвест на задниот дел од пликот. Пастелното сино е мека, недооценена сина боја. Овој плик е направен од квалитетна хартија од 24lb со мазна завршница. Непроaирен и не гледај преку. Стандардно комерцијално размавта. 24lb. Бонд/60lb Текстуална залиха/105 GSM/0,120мм дебела. Печатење на исклучени печатени преси и некои домашни печатачи. Ако барате совршен стандарден плик со бесконечна количина на употреба, #10 редовни коверти се совршен избор и неверојатна вредност. Кликнете на копчето Yellowолта "Додај во количката " сега! Големина : 4 1/8 x 9 1/2. Боја : Пастелно сино. Количина : 1000/пакет.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ