• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Willow Creek Press New Anglandиден календар

Willow Creek Press New Anglandиден календар

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Календарот за патувања и настани во Нова Англија вклучува зачудувачка фотографија на области низ цела Нова Англија од Вермонт до Мејн. Секој месец вклучува колона "Специјални атракции " и број на 2 страници "ве молиме " директориумот што обезбедува телефонски броеви за локални места. Печатено со мастила засновани на соја на сертифицирана хартија FSC, овој wallиден календар има големи месечни мрежи кои нудат доволно простор за ноти за носење. Еколошки. Голем со големина од 12 "x 12", 12 "ширина x 24" кога се отвори - спакувано во заштитно завиткување на смалување. Вклучени се информации за бонус како празници, набудувања и фази на месечината (САД, Канада, Велика Британија, Австралија празници). Големи дневни простори за пишување состаноци, родендени и потсетници за настани.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ