• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Ксизпринт Пла Рефил Влакно-ЈАСНА МАНДАРИНА

Ксизпринт Пла Рефил Влакно-ЈАСНА МАНДАРИНА

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Пла филаментите се извлекуваат од материјали за рециклирање. Покрај тоа што се еколошки, филаментите НА ПЛА печатат и на ниски температури кои во голема мера ја намалуваат искривувањето. Проѕирната текстура и завршна обработка исто така ќе додадат уникатен изглед на вашата завршена работа. Еколошки Материјал : филаментите НА ПЛА се направени со полимеризирана млечна киселина, која се извлекува од пченка, шеќерна трска или други култури што содржат шеќер и се смета за НАЈЕКОЛОШКИ материјал ЗА 3д печатење. Несаканите пла печатени предмети може едноставно да се отфрлат во почвата каде што природно ќе се распадне. Pla филаменти печати во светли бои и на безбедна, ниска температура што го прави омилен меѓу нашите корисници, како и совршен за семејни поставки. Пла пластиката сместена во средина или водена бања над 50° C (122° F) ќе омекне и деформира. Оттука, правилно запечатете ги и чувајте ги сите неискористени. Пла филаменти во суви, ладни области. Уживајте во пријатниот зашеќерен мирис што го испушта филаментот ПЛА за време на печатењето. ДОПОЛНИТЕЛНО, ПЛА може да се користи и како компонента за композитни материјали. Материјалите може да се печатат и со ПЛА и Со Растворлив Во Вода истовремено со ПОМОШ НА 3Д печатачи со двојна МЛАЗНИЦА. Откако ќе заврши печатењето, можете да го ставите комбинираниот материјал во вода за целосно да го растворите материјалот растворлив во вода, отстранувајќи ја маката од отстранувањето на материјалот за поддршка и обезбедувајќи извонредно 3Д печатење. БОЈА И ФОРМА : XYZprinting?сликовито обоената нишка е конструирана и тестирана за да се осигура дека нема нарушување во бојата и формата на влакното. Доаѓа во 600гр по пакување.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ