• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Гудјер Орел Турнеја Цела Сезона 245 45Р 98В Патничка Гума

Гудјер Орел Турнеја Цела Сезона 245 45Р 98В Патничка Гума

 
DEN 1920.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Гумите За Турнеи Орел се дизајнирани од Гудјер и се Гума за Сите Сезони направени за возачи кои сакаат комбинација од одлично ракување, добар изглед и Номинална Или поголема издржливост додека сеуште обезбедуваат влечење за сите сезони. Орел Турнеја сите Сезони се одликува со компетентно ракување и Н-брзина номинална (Или Повисока) издржливост, заедно со влечење на сите сезони дури и во светлина-снег. Гумите За Турнеи Орел што го носат Симболот М+С најчесто се користат Како Оригинална Опрема (О.Е.) замена за купеа од висока класа и седани за изведба. Тие исто така можат да се користат за други апликации на возила во комплетни комплети од четири или во парови под услов соодветната големина, опсегот на оптоварување и рејтингот на брзината да одговараат на постојните спецификации На О.е. Сите сезонски шари. Црн страничен ѕид. Оптимизираната област за контакт со гуми овозможува подобро ракување и одзив. Гризечки рабови за супериорна влечна сила во суви, влажни и снежни површини. Издржливо соединение на шарите со висок зафат.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ