• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Фалкен Зи ЗЕ А С 235 55Р 99В БВ Цела Сезона Гуми

Фалкен Зи ЗЕ А С 235 55Р 99В БВ Цела Сезона Гуми

 
DEN 1353.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Разновидниот ZIEX ZE960 A/S обезбедува исклучителни перформанси и одговорно ракување во која било состојба. Пиењето Колба обезбедува зголемена отпорност на хидропланирање и влажно држење на времето во текот на целиот век на траење на гумата, додека технологијата На Жлебот На Кањонот ја подобрува влечната сила на снегот без да го наруши непреченото возење. Дизајниран да одговара на атрибутите на изведба на денешните премиум купеа и седани, ЗИЕКС ЗЕ960 А/С обезбедува доверба и контрола зад воланот. Одликувајќи се Со Гаранција За Живот на Шарите од 65.000 милји, ЗЕ960 им обезбедува на возачите безбедност и перформанси сезона по сезона. Како што се троши гумата, Пиењето Колба продолжува да ја евакуира водата, подобрувајќи ги перформансите на влажното сопирање и отпорноста на хидропланирање. Ексклузивното соединение на силика шара на фалкен овозможува гумата да остане податлива на ниски температури, зголемувајќи го држењето во влажни, снежни и ледени услови. Подобрена влечна сила на снег. Оптимизираната ригидност на шарата заедно со робусна конструкција ја подобрува динамичката способност за апликации со високи перформанси. Кањонот Technologyам Технологија подобрува сопирање во снег. Одговара : 2018-19 Форд Бегство СЕЛ 2013 Шевролет Импала Полиција 2004-05 Шевролет Импала СС 2013 Форд Бегство Титаниум 2006-09 Буик Луцерн ЦХЛ 2005-09 форд Мустанг ГТ 2006 Кадилак Дтс База 2015-23 Форд Мустанг Екобоост 2014-16 шевролет импала ограничена Полиција 2006-11 Форд Краун Викторија Полициски Пресретнувач 2011 Буик Луцерн Цхл 2000-05 Кадилак Девил Дтс 2010 Форд Мустангот База 2007-08 бмв х3 3.0 Си 2002-03 Форд Краун ВИКТОРИЈА Лх 2004-05 Форд Краун Викторија Лх Спорт 2008-09 кадилак цтс база 2004-06 бмв х3 2.5 И 2009-17 Фолксваген Тигуан Комфортлајн 2007-09 Кадилак Дтс Луксуз 2001 Форд Краун Викторија С 2010 буик луцерн цхл Специјално Издание 2009-10 Киа Спорт Лх И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ