• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Јокохама Геоландар На Г Сите Терени ЛТ265 65Р 120 117р Е Лесен Камион Гума

Јокохама Геоландар На Г Сите Терени ЛТ265 65Р 120 117р Е Лесен Камион Гума

 
DEN 2527.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Јокохама Геоландар НА г015 ЛТ265/65Р17 120/117Р еовервјуан гума за сите терени, Геоландар На Г015 Од Јокохама е дизајниран за употреба на лесни камиони и Теренци кои возат на и надвор од патот. Поддржан од производител со ограничена гаранција за живот на газење до 60.000 милји, Геоландарот НА Тројните 3д шипки На Г015 ја одржува својата форма додека гумата се носи за постојано влечење во текот на целата година. Геоландар А/Т Г015 има И Жлебови На Еџетек кои ја исфрлаат калта и нечистотијата од гумата за конзистентно влечење и користи Compуро Соединение кое ја одржува гумата флексибилна за подобро сопирање и ракување со перформансите во влажни и зимски временски услови. Поддржан од 60.000 милји ограничен производител гаранција за живот за П/е-метрички големини и 50.000 милји ограничена гаранција за лт метрички големини. Три Врв планински снегулка симбол на страничниот ѕид значи дека оваа гума е сертифицирана за изведување во тешки зимски временски услови. Изграден со Constructionурокорна Конструкција која ја подобрува издржливоста при носење потешки товари за подолг век на траење. Жлебовите на еџетек ја оттурнуваат нечистотијата, калта, водата и снегот одржувајќи го вашиот стисок цврст на кој било коловоз што ви го обезбедува природата. Се одликува со широк, рамен профил кој става повеќе гума на патот за да го намали нерамномерното абење и да промовира подолг век на траење. Големина : LT265/65 R17. Опсег На Оптоварување : Е. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ