• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Ројал и Лангникел-Есенцијали Акрилик Гесо, Сликарство, 500мл

Ројал и Лангникел-Есенцијали Акрилик Гесо, Сликарство, 500мл

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Ројал и Лангникел Најважен 500мл Акрилен Гесо го подготвува вашето платно за акрилна боја. Гесо ја подготвува површината за сликање, правејќи ја површината малку текстура и подготвена да прифати акрилна боја. Без гесо, бојата ќе се впие во ткаењето на платното. Нанесете гесо на речиси секоја површина. Одлично за уметници, студенти, занаетчии и хобисти од кое било ниво на вештина - почетник, средно и напредно! ЦЕЛ-Акрилниот Гесо е брзо сушење, бел прајмер кој ги запечатува и зацврстува уметничките површини. ВИСОК КВАЛИТЕТ - оваа формула е флексибилна, непожолтена и бела откако ќе се исуши. ЛЕСЕН за УПОТРЕБА-едноставно обложете го акрилното гесо на вашата работна површина за да обезбедите мазен слој на примена, повеќе слоеви толку подобро!. ИНСПИРИРА КРЕАТИВНОСТ-одлична алатка за уметници од било која возраст или ниво на вештина, почетник за напредни!.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ