• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Acurite Notos® Метеоролошка Станица Со Дисплеј Во Обратна Боја

Acurite Notos® Метеоролошка Станица Со Дисплеј Во Обратна Боја

 
DEN 1599.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Самокалибрирачкото Предвидување се генерира од временските податоци измерени со сензор во вашиот двор - што ви дава најточна прогноза достапна за вашата точна локација. Осветлениот лцд-екран во боја вклучува внатрешна / надворешна температура, влажност и брзина на ветерот со дневни/месечни/сите времиња високи / ниски информации, индекс на топлина, студ на ветер, точка на роса, табела со повеќе променливи историја, часовник и календар. Внатрешна и надворешна температура (Степени Целзиусови И Целзиусови) со тренд стрелка. Акуритни Еколошки Системи Компатибилни Да. Пренесува податоци на секои 18 секунди. Внатрешна и надворешна влажност (%RH) со тренд стрелка.3 " Дијаметар. Патентираното Самокалибрирачко Предвидување ги повлекува податоците од сензорот во вашиот двор за да ви даде најточна прогноза за вашата точна локација. 2 години траење на батеријата. Сензорот за Временски Услови 3-во-1 Ги Мери температурата, влажноста и брзината на ветерот. Временска прогноза од 12 до 24 часа. Внатрешен Температурен Опсег од 32 до 122 степени Целзиусови; 0 до 50 Степени Целзиусови. Дизајн на маса или ѕид. Лесната инсталација вклучува хардвер за монтирање. Точност на температурата + / - 2 степени Целзиусови. Дисплејот стои исправено за употреба на масата или е монтиран на ѕид. Внатрешна Влажност Опсег 1% до 99%. Известување за податоци : 18 второ ажурирање. Безжичен Опсег 330 стапки / 100 метри во зависност од домашните градежни материјали. Дневни, месечни и сите времиња високи и ниски рекорди. Димензии : 7,7-инчи Висина х 7,1-инчи Ширина х 1,3-инчи Длабочина. 12-часовна табела за временска историја : Префрлете помеѓу податоците за температурата, влажноста и брзината на ветерот. Димензии 9. Точност На Брзината на ветерот + / - 2 милји на час под 10 милји на час + / - 3 милји на час од 10 до 30 милји на час +/- 4 милји на час од 30 до 50 милји на час +/- 5 милји на час од 50 до 99 милји на час. Силен безжичен опсег до 330 стапки (100 метри).


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ