• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Nakamichi ShockWafe Elite 7.2CH DTS: 800W Soundbar System со двојни 8 субвуфери и 2-насочни задни звучници

Nakamichi ShockWafe Elite 7.2CH DTS: 800W Soundbar System со двојни 8 субвуфери и 2-насочни задни звучници

 
DEN 3039.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Nakamichi Shock Wafe Elite 7.2 DTS : X 45 ”системот за звук на звук е моментално решение за оние кои сакаат едноставност, но сепак очекуваат изведба на домашно кино. Овој референтен пакет за звучни ленти е опремен со најсовремени карактеристики што се наоѓаат само во најдобрите системи за опкружување : 7 дискретни аудио канали, 800 вати, двојни 8 ”безжични сабвуфери, двонасочни 3-ти (синхронизиран опкружувачки звук) задни звучници, два фронт Звучници за опкружувачки ефекти, ДТС : X Технологија за опкружување на следната генерација и врвен квад-јадрен процесор за опкружување. Експертите се согласуваат : двојните сабвуфери се задолжителни за крајните домашни театри, тие помагаат во испорака на истиот балансиран, адреналин пумпачки бас што сте го искусиле во најдобрите кина. Двонасочната конфигурација на нашите задни звучници на 3-тина потпис, особено ја подобрува опкружувањето на опкружувањето. Уживајте во моментот на кино звук од 360 степени. Уживајте во совпаѓање на напредната поврзаност со HDMI ARC, 4 K Ultra HD поминува низ, HDR, HDCP2.2, Bluetooth со APTX и далечински управувач со 52-клучни. · 7.2-канална опкружувачка звучна лента со DTS : X, Dolby Audio и Neural : X Upmixing Technology. · Дуетот : Сигнал со двојни 8 ”Безжични сабвуфери со бас до 35 Hz. · Два двонасочни 3-ти (синхронизиран опкружувачки звук) со високи перформанси задни опкружувачки звучници. · 14 возачи на звучници (8 во звучна лента, 4 во задните опкружувања + 2 сабвуфери). · 45 ”Звучна лента со вградени ексклузивни твитерки за опкружувачки ефекти. · Далечински управувач со 52-клуч.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ