• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Кружни starsвезди“ платно уметност од Линколн Харисон

Трговска марка ликовна уметност „Кружни starsвезди“ платно уметност од Линколн Харисон

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Линколн Харисонсубјект : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има круг на starsвезди на ноќно небо. Истакнати бои : црна, сина, кафеава, сива Линколн Харисон е самоук фотограф од Бендиго, Австралија, чии слики се фокусираат во голема мерка на австралиските морски патеки и патеките на starвездите. Тој често поминува нагоре од петнаесет часа макотрпно создавајќи ја секоја слика, фаќајќи стотици изложености на преден план и небото одделно. „Излегов и пукав неколку пејзажи за да користам како позадина за десктоп за мојот компјутер и се закачив“, вели Харисон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Линколн Харисон е самоук фотограф од Бендиго, Австралија, чии слики се фокусираат во голема мерка на австралиските морски патеки и патеките на starвездите. Тој често поминува нагоре од петнаесет часа макотрпно создавајќи ја секоја слика, фаќајќи стотици изложености на преден план и небото одделно. „Излегов и пукав неколку пејзажи за да користам како позадина за десктоп за мојот компјутер и се закачив“, вели Харисон. - Круг на starsвезди на ноќно небо.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ