• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Storm After“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Storm After“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бела мат, дрвена рамка

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзаж за пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „невреме“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија, Бело мат, Вуд рамка : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има високи карпи кои блескаат црвено против облачно небо. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ