• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
- Машка Дејл Ернархард Св.

- Машка Дејл Ернархард Св.

 
DEN 255.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Машката машка Дејл Ернархард, Флекс Форт Кап е официјален производ на НАСКАР. Направено од четкана памучна двојка, капачето ќе обезбеди оптимална удобност за време на исходите на врелите временски услови. Капакот NASCAR го содржи потписот на возачот на сметката што го прави одлична колекционерска ставка за секој вентилатор. Оваа капа има структура со шест панели што го олеснува носењето и употребата. Исто како и сите други официјални облеки на НАСКАР, капачето, исто така, го спортува и официјалното лого извезено на задниот дел, за сите да ги видат. Навивачите на НАСКАР ќе го сакаат квалитетот на оваа автентична капа. Доаѓа само во една големина, но има флексибилно вклопување. Шапката на Дејл Ернхардт е црна во боја и бројот 3 е извезен на предниот панел. Средниот или нискиот профил на капачето го прави идеален за навивачите на НАСКАР и возачот. NASCAR MENS DALE ERNHARDT SREN FLEX FIT CAP : Официјален производ на НАСКАР. Четкан памук. Флексибилно вклопување. Потпис на возачот на капа. 6 структура на панелот. Среден/низок профил.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ