• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
XA Premium Engine Air Filter одговара на Honda Accord 2.0L 1986-1989

XA Premium Engine Air Filter одговара на Honda Accord 2.0L 1986-1989

 
DEN 209.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Промената на филтерот за воздух на вашиот мотор е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите на моторот и долговечноста. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се замени на секои 12 месеци или 12,000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена - бараат неколку, или без алатки и само неколку минути од вашето време .. Ecogard XA4356 компатибилен со : . Honda Accord 2.0 L 1986-1989 Компатибилен со Honda Accord 2.0 L 1986-1989. Ги заменува Acdelco A1151 C, Fram CA6305, Honda 17220-Ph2-003, 17220-PH4-305, 17220-PH4-315, 17220-PH4-661, Purolator A34356, Wix 42218. Подобрување на перформансите со промена на филтерот за воздух на вашето возило барем на секои 12.000 милји (или како што е препорачано во упатството на сопственикот на вашиот автомобил); За да се осигурате дека моторот на вашето возило има чист и ефикасен проток на воздух што му е потребен за брзо забрзување и напојување . одговара на Изберете : 1986-1989 Honda Accord 4 Cyl 2 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фиксен додаток за да проверите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ