• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Стела Артоис Премиум Лагер пиво, пиво, лименки на ФЛ Оз, 5,0% АБВ

Стела Артоис Премиум Лагер пиво, пиво, лименки на ФЛ Оз, 5,0% АБВ

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Стела Артоис е автентично, увезено пиво Лагер. Оваа премија увезено пиво е направено со лесен јачмен слад, и Томахавк и Сааз Хопс. Процесот на подготовка им дава прекрасна цветна арома, добро избалансирана сладост на слад, јасен хоп горчина и мека сува завршница. Пивото Стела Артоис се приготвува со над 600 години експертиза. Оваа 4 пакет лименки за пиво е совршено за социјални собири со пријателите, а добро се парови со бифтек, школки и чоколадни десерти. Истурете го ова пиво во Стела Артоис Шалице за најавтентично и традиционално искуство за пиење. 4 пакувања од 16 fl oz шишиња на Стела Артоис Лагер. Полн со добро избалансирана сладост на слад, јасен хоп горчина и мека сува завршница. Совршено за вечера и парови добро со бифтек и школки. 5,0% ABV по порција. 16 fl. Оз. високи лименки. Уживајте одговорно.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ