• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен прстен за ангажман

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен прстен за ангажман

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Изразете ги вашите вистински чувства со овој стилски прстен за ангажман на Миабела. Овој маѓепсан прстен е направен во заслепувачки сребро и изложуваат 65 дијаманти (H-I, I3) распоредени во поставка за измет. Поставувањето на дијаманти во форма на бадем го прави носителот да се чувствува кралски. Овој стабилен прстен е совршен за започнување со новото патување на животот. Високата полирана завршница на прстенот додава шарм на веќе убавата дама. Направено во сребро. 1/3 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 6,7мм. Прстен за ангажман. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ