• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Аурора Фудбалска Топка, Големина 4, Црна И Оптичка Портокалова

Аурора Фудбалска Топка, Големина 4, Црна И Оптичка Портокалова

 
DEN 1759.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Фудбалската Топка ШАМПРО Аурора е конструирана со термички врзани панели за минимално задржување и проширување на водата што одржува вистинска тркалезна форма и е помалку склона кон рамни панели. Комбинирајќи го капакот НА СТП со ексклузивната Технологија V130, топката Аурора го подобрува вашето видно поле за време на играта. Големината 5 е одобрена ОД НФХ, што го прави совршен за игри на средно училиште и колеџ.Направено со бутил мочен меур и најлон/полиестер ликвидација за понатамошно одржување на обликот и перформансите. Фудбалската топка Аурора е висококвалитетна топка идеална за употреба во средношколски и колеџ игри. Капакот на СТП е направен со термички врзани панели за да се минимизира задржувањето и проширувањето на водата, помагајќи да се одржи вистинска тркалезна форма и да се направи помалку склон кон рамни панели. Направено со бутил мочен меур и најлон/полиестер ликвидација за понатамошно одржување на обликот и перформансите. Топката Аурора во големина 5 е одобрена од НФХ.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ