• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT

dweb freeshippingfreereturns thu септември 11: AM PDT

 
DEN 415.84

Количина на стоки
Достапно на барање

• 100% рециклирана пластика : Магнетните градежни играчки на Геомаг за деца се лидер во индустријата на магнетна градба за деца и возрасни. Секој сет на магнетна зграда вклучува широк спектар на разнобојни магнетни стапчиња, панели и топки направени од рециклирана пластика . • Децата учат преку отворена креативна игра : Геомаг стебла и играчки за градење пареа се детски магнети! Без разлика дали нашите градежни игри се магнети за мали деца или едукативни играчки за 8-годишни деца, овие магнетни стапчиња, панели и топки нудат забава за сите возрасти . • Шарени магнети кликнете во бескрајни комбинации : Играта им овозможува на децата и возрасните да создаваат и учат заедно! Геомаг лесни, меѓусебно блокирање на магнетните градежни игри се едукативни играчки кои ги учат матичните концепти на магнетизам, геометрија, гравитација и инженеринг . • Одржливи и швајцарски изработени : Овие комплети за градење магнети се иновации на швајцарските играчки во најдобар случај. Инвестирајте во супериорен квалитет и дизајн за да се обезбеди годишна едукативна зграда забава. Супер силни позитивни и негативни магнети во секое обоено јадро на магнетна шипка . • Подарок за подароци на магнет играчки : Овој еколошки едукативен сет на играчки е сет од 78 парчиња магнетни стапчиња/прачки, панели - направени со употреба на 100% рециклирана пластика и вклучува преносен Кутија за складирање и брошура за инструкции.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ