• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Вокер 921- Единствениот калем се вклопува во Изберете: 2009- Порше 911, 2009 година- Порше Бокстер

Вокер 921- Единствениот калем се вклопува во Изберете: 2009- Порше 911, 2009 година- Порше Бокстер

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Производите на Вокер започнаа со снабдување на потребите на системот за гориво на автомобилската индустрија во 1946 година. Денес Вокер е еден од најголемите, приватни производители на компоненти на системот за гориво и сензори на моторот и ги опслужува потребите на светскиот автомобилски центар. Ние сме посветени на снабдување на производи произведени за да ги исполниме или надминеме OEM стандардите и спецификациите. Овој напор е поддржан од нашиот сопствен персонал за производство, управување со производи и инженеринг за да се обезбеди дека е одржуван и точен во производството на квалитетни делови, апликации за возила, наставни листови и техничка поддршка. Нашите производи вклучуваат комплети за поправка на карбуратори и гориво, сензори за кислород и други производи за управување со моторот, како што се сензори за позиција на гаснење, сензори за камера и коленесто вратило, инјектори на гориво, жици на свеќи и дихтунзи. Како овластена компанија ISO 9001/IATF16949, ние сме посветени на снабдување на производи со највисок квалитет. (В) 2022 Walker Products Inc. Сите права се задржани. Вокер 921-2268 единечен калем.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ