• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Astrobrights обоен картон, 8,5 11

Astrobrights обоен картон, 8,5 11

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Создадете живописни документи и проекти со Astrobrights Lunar Blue Cardstock! Тежината од 65 фунти нуди цврст дизајн за да ги импресионира клиентите и нуди професионално чувство. Овој обоен картон може да издржи на чести ракувања и е компатибилен со повеќето печатачи. Светли бои. Посветли идеи. Тежина : 65 lb/176 GSM картон. Боја (и) : Лунарна сина картон. 100 листови. Големина : 8,5 "x 11". Загарантирано е инк -џет, ласер и копир. Без киселина и без лигнин. FSC сертифициран. Работи одлично со хартија во боја, постигнете постојан изглед на вашиот проект со совршени парови. Користете картон на Astrobrights со хартија во боја на Astrobrights со или, спарете ја со други картони на Astrobrights или Neenah Bright White Card за смело, брилијантно влијание. Придобивки од бојата Доказот е во бои и броеви, се разбира. Студиите од страна на Американскиот институт за хартија и групата за маркетинг на бои покажуваат дека бојата го зголемува задржувањето за 18 проценти и ја подобрува читателската публика за дури 40 проценти. И за директна пошта, бојата ги зголемува стапките на одговор за 20 проценти. Посветла сенка на зелената Неена е посветена на зачувување на нашите природни ресурси преку одговорни деловни и производствени политики и практики. Neenah произведува широк избор на зелени трудови, вклучувајќи сертифицирани FSC, сертифицирани зелени заптивки, зелени-E овластени и јаглеродни неутрални плус трудови.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ