• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Pacon® Art Kraft® Duo-Finish® Ролна Хартија, 48 200', Темно Сина

Pacon® Art Kraft® Duo-Finish® Ролна Хартија, 48 200', Темно Сина

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Водечката, Тешка Категорија Duo-Finish® Крафт Хартија која е и издржлива и разноврсна. Оваа хартија е произведена со посебен процес за да му даде сила, така што е еластична за солзи и пункции. Совршен за широк спектар на уметнички и прикажувачки проекти. Мазна страна која е идеална за филц пенкала, сликање со прсти и цртање фина линија. Другата страна има супериорна забна површина која се справува со креда, темпера, акварел или акрилни бои. Може да се рециклира. Мерки 48 "х 200". • Мазната страна е идеална за филц пенкало, сликање со прсти и цртање со фина линија • Обратна површина совршена за креда, темпера, акварел или акрилни бои • Ролната е долга 200 стапки.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ