• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Безбедност на информации И Криптографија: Хаш Функција Блејк

Безбедност на информации И Криптографија: Хаш Функција Блејк

 
DEN 2233.12

Количина на стоки
Достапно на барање

Тие ги разгледуваат апликациите за криптографско хаширање, опишуваат некои основни поими како што се безбедносни дефиниции и најсовремени методи за пребарување судири и ги презентираат ша1, ША2 и финалистите НА ША3. Книгата завршува со детални тест вектори,референтна пренослива Имплементација На БЛЕЈК И список на софтверски имплементации НА БЛЕЈК И БЛЕЈК2 ОД трети страни.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ