• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Бруклин Каснува Кошер Тенки Колачиња Кршливи Коко Крцкави Ориз-Оз

Бруклин Каснува Кошер Тенки Колачиња Кршливи Коко Крцкави Ориз-Оз

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Мајка и ќерка - и родени и израснати во Бруклин, ЊУЈОРК сподели взаемна љубов кон печењето и здравата исхрана. тие имаа мисија да ги надградат своите колачиња и најздравите, најпријателски за срцето состојки таму. стандардно нивните колачиња станаа кршливи и ги надминаа своите најлуди соништа.Кршливиот беше толку тенок и вкусен, крцкав и јасен што нивните здрави задоволства беа моментален хит меѓу семејството и пријателите. со текот на годините, тие никогаш не ја изгубија од вид својата мисија да ги испорачаат најздравите и премиум производи, додека никогаш не жртвуваат на вкус или квалитет.Денес нивните сопрузи се приклучија на бизнисот и заедно, како семејство, тие се стремат да ја шират својата страст за здраво јадење, вкусни задоволства.Сега ви посакуваме добредојде и вие да станете дел од нашето семејство. Состојки : овесно брашно, ароматизирана обвивка (шеќер, масло од палмово јадро, какао во прав, природен вкус, сончоглед лецитин [емулгатор], сол), овесно млеко, органски кафеав ориз јасен (органски кафеав ориз, органски шеќер од трска, органска морска сол), кафеав шеќер, сончогледово масло, ленено семе, какао во прав, прашок за пециво (натриум киселина пирофосфат, натриум бикарбонат, пченкарен скроб, монокалциум фосфат), сода бикарбона. Факти за исхрана : Калории 10'Вкупно Маснотии 4 g 5%'Заситени Масти 1,5 g 8%'Транс Масти 0 g'Холестерол 0 mg 0%'Натриум 60 mg 3%'Вкупно Јаглени Хидрати 16 mg 6%'Диетални Влакна 2 g 7%'Вкупно Шеќери (Вклучувајќи 5 g додадени шеќери) 6 g 10%'Протеини 2 g'Витамин Д 0 mcg 0%' Калциум 20 mg 2% 'Железо 1 mg 6%' Калиум 30 Мг 0% Чувствителност На Храна : оваа ставка Е Ослободена Од глутен, соја, Млечни Производи, Гмо.Веган.Направено во објект без глутен, пченица, млечни производи, кикирики и ореви од дрвја. Кошер Сертифициран. Глутен Слободен. Веган. 100% Чоколадо Без Млечни Производи. Органски Чипс Од Кафеав Ориз.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ