• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Сафавиех Чарлстон Сигрид Гроздобер Бохо Ориентален Килим Сива Темно Сива 6'7 6'7 Плоштад 8 'Плоштад, 6' Квадратни Затворен Дневна Соба, Спална Соба, Трпезарија

Сафавиех Чарлстон Сигрид Гроздобер Бохо Ориентален Килим Сива Темно Сива 6'7 6'7 Плоштад 8 'Плоштад, 6' Квадратни Затворен Дневна

 
DEN 2512.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Колекцијата Чарлстон од Сафавиех содржи традиционални теписи од областа инспирирани од гроздобер со современи ориентални модели. Оваа колекција содржи прекрасна палета на бои со асортиман на сина, сива и крем. Конструкцијата со моќност обезбедува практично никакво пролевање и подобрените полипропиленски влакна овозможуваат лесно одржување. Овие килими работат убаво во дневната соба, спалната соба, домашната канцеларија, трпезаријата или фоајето.Карактеристики : висината на Купот е 0,25 - 0,5 инчи Гроздобер Стилехичен Ориентален Тип На Ткаење : Машински Изработен Во Колекцијата Чарлстон на Сафавиех повеќе од 100 години, Сафавиех изработува килими со највисок квалитет и неспоредлив стил. Кликнете тука за да дознаете повеќе.Совет : препорачуваме употреба на подлога што не се лизга за да го задржите тепихот на место на мазни површини.Сите големини на килими се приближни. Поради разликата во боите на мониторот, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Ние се обидуваме точно да ги претставиме сите бои на килим. Ве молиме погледнете го текстот погоре за опис на боите прикажани на фотографијата. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Гроздобер Стил. Шик Ориентална Шема.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ