• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Уметнички ткајачи Бени Шаг Мароканска област килим, Греј, 5'3 7

Уметнички ткајачи Бени Шаг Мароканска област килим, Греј, 5'3 7

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Додадете текстура во вашиот простор за живеење стилизиран во Боем со пријатните килими на колекцијата Флу. Со линеарни обрасци на јаглен, овие глобални акценти сигурно служат како поканувачка фокусна точка во вашиот простор. Направено од 100% полипропилен во Турција и има кадифен куп. Само чисто место. Машина ткаена во Турција со 100% полипропилен. Cozy Plush Pile нуди дополнителна перница под нога додека додавате текстура во вашиот простор . Овој прекрасен килим има привлечен глобален дизајн со удобна цена. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците . Тешка и отпорна на дамки. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина пред да примените решенија за чистење. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ