• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Осмондманија: Семејството Осмонд Најголеми Хитови

Осмондманија: Семејството Осмонд Најголеми Хитови

 
DEN 191.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Патеките се добро избрани и секвенционирани, а белешките За поставата На Алан Осмонд се убав допир. Неговите 12 записи За Осмондманија! функција гушкање песни како "Кутре Љубов"," Млада Љубов, " И "Дванаесеттиот Од Никогаш," и даде добра идеја зошто малите девојчиња отиде диви За Дони. Дони имаше тенденција да оди на мекиот, тинејџерски идол тип на звуци. оваа компилација со 28 песни собира песни од браќата Осмонд, како и соло дело На Дони, соло дело На Мари и дони И мари заедно. Три песни од дуото се прикажани, а насловната страница на" Длабоко Виолетова " е белег.28 песни, првата Американска антологија која ја вклучува секоја група и соло Осмонд хит за МГМ! Алан Осмонд чипови во со белешки, исто така, вклучува Осмондс Една Лоша Јаболко; Јо-Јо; Долу од Страна На Мрзливи Реката, И Ме Сакаш Со Причина ; Дони Е Оставајќи Го Сето Тоа До Вас И Утринската Страна На Планината ; Мари Хартија Рози ; Донис Оди Си, Девојче; Кученце Љубов; Слатка И Невина; Girl Девојка; Дванаесеттиот Од Никогаш, и повеќе. Песните како радосниот Аскѕексон 5-инспирирани "Едно Лошо Јаболко", лудото, тврдо лулање " Луди Коњи "и заразното" Долу покрај Мрзливата Река " покажуваат група со енергија и силно чувство за пуканки.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ