• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Мојот Грифин Го Нема

Мојот Грифин Го Нема

 
DEN 233.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Дигитално ремастерирано издание на овој албум од пејачот, текстописецот и актерот. Прво издигнувајќи се на важност како текстописец, хојт Акстон издвои успешни кариери како пејач и актер, исто така, подеднакво рутирани во кантри, фолк и поп. Овој албум првично беше објавен во 1969 година во кој на оловната гитара беше легендарниот Џејмс Бартон. Определување вклучуваат Велзевулс Смеа, и оригиналната верзија на неговиот класичен Снежен Слеп Пријател. За промовирање на албумот Акстон турнеја отворање За Три Куче Ноќ. Бендот ја слушна неговата песна Радост На Светот, ја сними и се најде на врвот на топ листите како број 1 во пролетта 1971 година. Мојот Грифин Го Нема (ЦД).


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ