• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Тфало Пинцети За Веѓи Нерѓосувачки Челик Кубеч За Коса За Жени Повеќенаменски, Пинцети

Тфало Пинцети За Веѓи Нерѓосувачки Челик Кубеч За Коса За Жени Повеќенаменски, Пинцети

 
DEN 159.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Пинцети За Веѓи Нерѓосувачки Челик Кубеч За Коса За Жени Повеќенаменски карактеристики : со четири пинцети со различна форма за избор од 1.Зашилени пинцети : Исклучително остри пинцети кои се одлични за навистина фини мали или вродени влакна. 2.Наклонети пинцети : Одлично за отстранување на влакна на поголеми површини на лицето или околу линијата на бикини. 3.Зашилени коси пинцети : ова се разноврсни пинцети што можат да се користат за прецизна работа како што се веѓите и вродените влакна. 4.пинцети : Прецизно Усогласен врв на наклон за поголема намена на апликацијата.Како Да Ги Извадите Совршените Веѓи?Превртете ја пинцетата, наопаку, така што отворениот крај е насочен надолу и ставете го вертикално заедно со надворешниот дел на дното на носот.Користејќи молив за очи, нацртајте вертикална линија за да го означите почетокот на секоја веѓа, а потоа проверете дали просторот над носот е центриран помеѓу нив. скитниците што паѓаат помеѓу.1. Лоцирајте Ги Почетните Точки2. Обележете Ги Крајните Точки3. Одредете Ја Дебелината На Веѓите4. Обликувајте Го Предупредувањето За Веѓите : ве Молиме чувајте ги надвор од децата!1*Пинцета Пинцети Со Висока густина со беспрекорно целокупно вклопување можат да ги задоволат сите потреби за калемење. Тоа е редовен предмет за фризери и е попрофесионален за поединци. Удобно чувство за рака со пинцети дизајнирани според ergономијата, стабилен стисок без лизгање, долготрајна употреба без замор. Независно пакување за производи за контакт со кожата, важно е да се потроши внимание на пакувањето. Златниот пердув клип е лесен за подигање на едно потомство, и цути со многу коса. Делфин клип : делфин клип не може да се пресади на едно парче, но исто така може да се користи за поделба на косата со закривени пинцети кои одговараат на структурата на очите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ