• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дорман 918-Ладилник За Масло За Автоматски Менувач За Специфични Модели На Крајслер Доџ

Дорман 918-Ладилник За Масло За Автоматски Менувач За Специфични Модели На Крајслер Доџ

 
DEN 1647.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Овој директен ладилник за масло за пренос на замена одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот транс ладилник за опрема за сигурна поправка. Овој дел претрпе опсежно тестирање за да обезбеди почитување на прецизните стандарди за дизајн. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој ладилник за масло за пренос е прецизно совпаѓање за вклопување и функција на оригиналниот транс ладилник за опрема. Издржлива конструкција - овој ладилник за масло е изработен од издржлив алуминиум отпорен на корозија за сигурни перформанси без истекување. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој дел претрпе обемно тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото Овој дел одговара : Крајслер Аспен : 2007, 2008, 2009 Доџ Дуранго : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ