• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Вебер Спирит Е-2-Режач Течен Пропан Гас Скара Во Црно

Вебер Спирит Е-2-Режач Течен Пропан Гас Скара Во Црно

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Вкусете ја разликата Што Духот Ќе ја направи во вашиот живот. Со карактеристики како што се порцелански емајлирани решетки за готвење од леано железо кои задржуваат рамномерна топлина, гарантирана ви е најдобрата храна за дегустација. Изграден е да трае со кутија за готвење што помага да се спречи ' рѓосување и лупење, и погодно опремен со шест куки за алати за лесна пристапност до алатките за скара. Ако тоа не беше доволно, системот за управување со маснотии со ниско одржување и лесно чистење ја отстранува маката од готвењето. Дизајнирана да се вклопи во мал двор или балкон, скарата За гас Дух Е-210 носи скара во секој дом. Клучни Карактеристики и Придобивки : 2 горилници од нерѓосувачки челик. Порцелан-емајлирани, леано железо готвење решетки. Порцелан-емајлирани Ароматизатор барови. Главни горилници : БТУ-на-час влез : 26,500. Електронски кросовер систем за палење. Примарна површина за готвење : 360 квадратни инчи. Површина на решетката за затоплување : 90 квадратни инчи. Вкупна површина за готвење : 450 квадратни инчи. Порцелан-емајлирана обвивка со термометар монтиран во центарот. Нерѓосувачки челик пати надолу маси. Работни површини од нерѓосувачки челик. Пред-монтиран контролен панел. Обоен затворен челичен кабинет со обоена челична врата. Преден пристап, послужавник за маснотии со порцеланска емајл со тава за улов. Тешки предни вртливи тркалца за заклучување. Тешки задни вртливи тркалца. Држи стандарден резервоар за течен пропан од 20 килограми (Се Продава одделно).


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ