• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Raybestos Елемент Обложени Ротори Одговара изберете: 2015-SUBARU WRX, 2010-SUBARU ИМПРЕЗА WR STI

Raybestos Елемент Обложени Ротори Одговара изберете: 2015-SUBARU WRX, 2010-SUBARU ИМПРЕЗА WR STI

 
DEN 8812.32

Количина на стоки
Достапно на барање

Новите дизајни на отворени тркала ги оставаат компонентите на сопирачките поизложени, а агресивните хемикалии за одмрзнување можат да ја забрзаат корозијата. Ако роторот не е обложен, веднаш може да се формира црвена ' рѓа. Raybestos Елемент3 обложени ротори комбинираат целосна сива Фузија 4.0 слој со ое-исти материјали, дизајн, димензии и процесот на производство. Комбинацијата на оваа комерцијална технологија за завршна обработка и инженерство специфично за возилото промовира долготрајна заштита од ' рѓа, оптимално ладење, најдобри перформанси во класата, ултра мазно сопирање и максимизиран век на траење. Ова беше развиено за секојдневниот возач кој бара исклучителни перформанси. • Сивата Фузија 4.0 облога за долготрајна заштита од 'рѓа ги прави роторите На Елемент3_ совршен избор за продолжено изложување на дожд, сол, снег и сурови хемикалии на патиштата • ое-исти, квалификуван материјал Г3000 обезбедува структурен интегритет и максимален век на траење • Странично истекување од 0.004" или помалку и варијација на дебелина помала од 0.0005" обезбедува помалку пулсирање на педалата, помал шум на сопирачките и Продолжен Век на Траење на Подлогата • балансирањето на мелницата помага да Се минимизираат варијациите На дебелината На Роторот И доведува До соодветна рамнотежа, минимизирани вибрации и потивки вклопувања за запирање изберете : 2015-2017 субару wrx 2005-2008, 2010-2014 субару импреза wrx спи 2009 субару импреза wrx и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ