• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Роза Центафолија“ платно уметност од Пјер-Josephозеф Редут

Трговска марка ликовна уметност „Роза Центафолија“ платно уметност од Пјер-Josephозеф Редут

 
DEN 583.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Пјер-Josephозеф Редут „Роза Центафолија“ платно уметност. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.Уметник : Пјер-Josephозеф Redoute Subject : Floral Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црна пеперутка која се потпира на две розови рози. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Пјер-Josephозеф Редоут беше сликар и ботаничар од Белгија, познат по своите акварели на рози, лилјани и други цвеќиња на Малмасон. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ