• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност nixon Canvas Art

Трговска марка ликовна уметност nixon Canvas Art

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични вредности во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има колаж на слики и реклама за претседателот Никсон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ