• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Мебел на Америка Современа кожа ФАУ кожа Худања Футон Чаир, бело

Мебел на Америка Современа кожа ФАУ кожа Худања Футон Чаир, бело

 
DEN 2896.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Донесете го овој мултифункционален футон стол од колекцијата Худања во простор за да понуди дополнително седење на лето. Со еластична бела кожа, завиткана наоколу, ова столче се позајмува на скоро секоја палета на бои на дневна соба со современ стил. Совршено за спална соба на млади возрасни, овој футон стол може да понуди дополнително место за да седат пријатели и студиски партнери. Околу мебелот на America Furniture на America® е горд што е семеен пријател кој секогаш има грб. Ние сме повеќе од само бизнис. Нашиот тим за нега на клиенти е дел од поголема заедница на ФОА посветена на испорака на среќен дом. Затоа, разгледајте ја нашата селекција и поканете ја топлината и карактерот во секоја просторија во вашиот мебел за дома на Америка Худања Фукс кожа Тафутирана Футон Чаир, Вајт вклучува : Едно (1) Футон Чаир. Стил : современ. Заврши : Бело. Материјали : Faux кожа, цврсто дрво, дрво од дрво, MDF. Пријатно бисквит. Појавување на заварување околу перница. Перница на седиштето за едно. Седиштето се претвора во отоман. Доаѓа со упатства за склопување. Бродови во 1 кутии. Димензии и тегови : Отомански димензии : 39,5 "L x 28,75" W x 33 "H. Futon Dimensions : 40,75" LX 28,75 "W x 16.75" H. Висина на седиштето : 16,75 ". Длабочина на седиштето : 20". Капацитет на тежина : 200 фунти. Тежина на производот : 54 фунти. Кликнете овде за да го видите упатството за склопување.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ