• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Печатење: Јавни Ликови, 1801

Печатење: Јавни Ликови, 1801

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа слика е отпечатена на висококвалитетна архивска фото-хартија, правејќи прекрасен отпечаток за репродукција. Нашите специјализирани мастила и печатачи на про-ниво создаваат живописни бои и фантастични детали. Гордо направено Во САД Од Класикпикс. Наслов : Јавни Ликови, 1801. Опис : Глави на познати луѓе, распоредени во мешавина, поставени зад линии што се вкрстуваат дијагонално, кои симулираат вкрстени ленти што формираат решетка за картички или букви. Во центарот Се Фокс и Пит свртени еден кон друг. Меѓу нив, Тирни гледа со итар израз. Меѓу другите Се Ричард Шеридан, Бурдет, Џорџ Гренвил, Сара Сидонс, Џорџ Хангер, Џон Кембл, Лејди Арчер, Квинсбери, Лорд Худ, Ван Бучел, Дерби, Лорд Моира итн. Творец : роуландсон, томас, 1756-1827, уметник. Предмети : Фокс, Чарлс Џејмс,1749-1806, Пит, Вилијам,1759-1806, Тирни, Џорџ,1761-1830. Колекција : Цртани Отпечатоци, Британски. Цртаните отпечатоци (приближно 8.500 различни слики) во Колекцијата Британски Цртани Отпечатоци беа објавени првенствено помеѓу 1780 и 1830 година, er во која доминираат огромните таленти и плодните напори на познати карикатуристи Како Јамеѕејмс Гилреј и Џорџ Круикшанк. Цртаните филмови ги истакнуваат аспектите на Британскиот политички живот, вклучувајќи ги тензиите со неговите колонии и други нации, како и општеството, модата, манирите и театарот.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ