• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Патка јачина бела заптивка на вратата на вратата,. внатре. внатре внатре

Патка јачина бела заптивка на вратата на вратата,. внатре. внатре внатре

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Пукнатините и празнините околу вратите можат да предизвикаат нацрти и протекување на воздухот што доведуваат до високи трошоци за греење и ладење. Заштедете на трошоците за греење и електрична енергија со заптивка за замена на вратата за замена на јачината на патка. Запечатување на протекување на воздухот спречува нацрти на вратите што можат да дозволат условено бегство од ладен воздух и воздух на отворено. Користете заедно со други производи за метеоризација на брендот Duck за да го направите вашиот дом поудобен и енергетски ефикасен цела година, дури и во зима. Патка бренд максимална заптивка на вратата за замена на јачината - Бела, 84 ин. Помага да ги запечати нацрти во постудените месеци и да одржува удобност во просторијата во текот на целата година. Направено со издржлив материјал за рециклирање. Едноставно извадете ја старата/оштетената заптивка на Weatherstrip, измерете, исечете го ако е потребно и заменете. Не е потребно лепило, нокти или завртки. Гаранција за живот. Заптивки до едната страна од вратата со целосна големина од 7 стапки x 3 метри.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ