• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Мансарда преносен затворен камин на отворено

Мансарда преносен затворен камин на отворено

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Чиста модерна елеганција завиткана во уникатен преносен камин од гел. Пловечките стаклени панели се држат на место со четкана никелска база во која се наоѓаат до 3 лименки со гориво со гел од Fireglo со излез до 3.000 BTU секоја од нив. Стаклените панели обезбедуваат непречен поглед на прекрасниот пламен, додека додаваат модерен изглед на мансарда. Кога топлината не е посакувана, користете го вклучениот капак на Snuffer и заменете ги конзервите за гориво со гел со декоративни свеќи за столбови. Сите ваши гости сигурно ќе ве комплиментираат на такво парче за привлекување око. ПРИМЕНА ПРОИЗВОДСКИ ПРОИЗВОД/УПОТРЕБА НА ПРИМЕНА/УПОТРЕБА НА ОВИЕ : Внатрешен/Надвор. Апликација/употреба : затворен/отворен. Фактор на форма : Преносен. Фактор на форма : Преносен.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ