• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Вие сте скапоцен камен на теракота, со сукулентен центар за плантажирање вклучува бесплатен кристал

Вие сте скапоцен камен на теракота, со сукулентен центар за плантажирање вклучува бесплатен кристал

 
DEN 728.00

Количина на стоки
Достапно на барање

"Вие сте скапоцен камен" е совршен израз на loveубовта овој ден на вineубените! Овој засадувач, исто така, доаѓа со специјален подарок за кристал, дополнителен потсетник за вашата специјална личност за точно што значат за вас! Без разлика дали барате идеи за подароци за него или идеи за подароци за неа, ова е совршена идеја! Испратете ги овие жардинери на училиште за омилените наставници на вашето дете или до омилените браќа и сестри, можностите со овие вкусни жардинери се бесконечни! Овие вкусни центри се уникатни и креативен начин за одржување потсетник за loveубовта по настанот или одморот помина. Свежи цвеќиња умираат, сукулентите имаат потенцијал да живеат години! Овие експресивни 4 "рачни насликани насадувачи на теракоти доаѓаат со 4" сукулентно растение кое се спушта директно во тенџерето од глина што нуди инстант "целосно одгледувано" пластери на вашиот праг! Покажете го овој засадувач на вашата мантија или биро! Овој засадувач исто така работи убаво како подарок! Лесно за одгледување : Сукулентите се одлични за почетници затоа што тие се лесни за грижа и не бараат многу вода. Овие мини гнезда насадувачи доаѓаат со целосно вкоренети сукулентни растенија. Но, не дозволувајте овие деликатни растенија да ве измамат; Тие се крајно еластични. Само натопете со вода кога почвата е целосно исушена. Не грижи се; Ние нудиме детални упатства за нега во секој редослед.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ