• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност „направена во Шпанија Пинк садови wallидови“ платно уметност од Филип Хугонард

Заштитена марка ликовна уметност „направена во Шпанија Пинк садови wallидови“ платно уметност од Филип Хугонард

 
DEN 478.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Филип Хугонардсбук : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има три розови растенија со саксија над бела позадина. Истакнати бои : бела, црвена, тен, кафеава, сива, зелена Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Три розови сактори на растенија над бела позадина.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ