• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Фармхаус III“ платно уметност од Бет Гроув

Трговска марка ликовна уметност „Фармхаус III“ платно уметност од Бет Гроув

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Бет Гровесубјект : Типографија Стил : Модерен Farmhouse Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира фразата "Ова е моето среќно место " околу цртежот на штала. Уметничка во индустријата за честитки и на крајот се приклучи на Керол Вилсон ликовна уметност, АД, издавач на канцелариски материјал и подароци, каде што работеше како персонален уметник 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели со употреба на традиционални техники за цртање и сликање и дигитално додавање на современи елементи за дизајн. "Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавање уметност." Бет работи надвор од нејзиното домашно студио во Портланд, Орегон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фразата „Ова е моето среќно место“ околу цртежот на штала.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ