• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
6000К Ксенон БЕЛА ЛЕД Магла Светилки За Возење

6000К Ксенон БЕЛА ЛЕД Магла Светилки За Возење

 
DEN 335.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Функција. 100% Сосема нов, врвен квалитет, лесен за употреба. Побрзо време на одговор при вклучување/исклучување. Одлично за многу други апликации околу автомобилот. Долг животен век, мала потрошувачка на енергија и супер светла. Новата технологија НА ЛЕР (Диода Што Емитува Светлина) ја намалува потрошувачката на енергија од 40% на 80%. Апликација : Магла/Светла За Возење .. Одлична замена за светлото на опашката, светлото на трепкачот, светлото за запирање, светлото за сопирање, светлото за паркирање, резервното светло и така натаму. Спецификација. ЛЕР боја : чиста бела. Тип На Штекер : 880. Напон : ДЦ 12в само. Температура на бојата : 6000К. Прозрачен флукс : 150-200ЛМ. Животен век : 60.000 часа. Дијаметар на главата : 11мм. дијаметар На Основата : 24мм. Вкупна Висина : 70мм. Вклучен Пакет. 2 парчиња ПРЕДВОДЕНА Сијалица. . Напон : DC 9 V - 32 V ( Fit 12v 24v Возило ) Сертификати : CE, Ro HS, Fcc Fitment Тип : Директна Замена Земја/Регион На Производство : Сад Материјал : Авијација 6063 алуминиумски профил За Да Одговара : Магла исто така,одговара на многу други автомобили : се додека типот на сијалицата е ист Со Оваа Боја На Сијалицата : Бела Температура на Бојата : 6000 K број На Светилки : 2 Поставување На Возилото : Напред,Лево, Десно големина на сијалицата : 880 ТИП НА ШТЕКЕР : 880 884 885 890 892 893 899 894 Производител Број На Дел : Висвик880 Теорија на дисипација На Топлина : Технологија На Топлински Цевки + А380 алуминиумски Ладилник+Голема брзина Нем вентилатор гаранција : 5 година боја : бела технологија : лер фит : Светла За Возење магла / ДНЕВНО СВЕТЛО ЗА ТРЧАЊЕ ТИП НА ДРЛ : ФАРОВИ.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ