• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Нов 86-Масовен Сензор За Проток на Воздух одговара на 2007-БМВ

Нов 86-Масовен Сензор За Проток на Воздух одговара на 2007-БМВ

 
DEN 415.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Кардон Инженерската Технологија гарантира дека Сите Нови Сензори За Масовен Проток на Воздух прецизно ги следат излезните кривини На О.Е. и одржуваат строги толеранции за да обезбедат точни отчитувања на алатките за скенирање за правилно функционирање. Секоја компонента е оценета за да се справи со широк спектар на услови на животната средина, вклучувајќи температура и надморска височина. Апликација за возило : Bmw 128i 2013-08, 328i 2013-07, 328i x Drive 2013-09, 328xi 2008-07, 528i 2010-08, 528i x Drive 2010-09, 528xi 2008, X3 2010-07, X5 2010-07, Z4 2011-10. Сите модули се 100% тестирани со автоматизирана компјутерска опрема за тестирање за да се обезбеди целосна функционалност и сигурност. Нашите сензори прецизно ги следат излезните кривини На О. Е. и одржуваат толеранции на спецификации за да обезбедат точни повратни информации за системот за управување со контролата на моторот на возилото. Компонентите се оценети за да се справат со бараните температурни варијации за оптимална сигурност во секоја средина. Гарантирано о. е. вклопување и функција. Ое Референца : 13627551638.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ