• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Гербер Бебе И Дете Момче Поштенски Дуксер Џемпер И Џогери Облека Сет, 2-Парче

Гербер Бебе И Дете Момче Поштенски Дуксер Џемпер И Џогери Облека Сет, 2-Парче

 
DEN 319.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Нашите облеки за бебиња тери се совршени за слоевитост во ладно време. Направено со меки и нежни ткаенини, секое парче е дизајнирано за целодневна удобност. НИЕ ги користиме СТАНДАРДНИТЕ 100 ОД ОЕКО-ТЕКС сертификација на производи тестирани во независна лабораторија против листа на повеќе од 400 штетни супстанции, вклучувајќи ГИ И ПФАС. Овој комплет вклучува еден дуксер од мечка и пар џогери во сива и жолта боја. Гербер Бебе И Дете Момче Поштенски Дуксер Џемпер И Џогери Облека Сет, 2-Парче (Новороденче - 5Т). Вклучува еден тери поштенски дуксер и еден пар џогери. Худи функција преден патент за лесно вклучување/исклучување, долги ракави, џеб од кенгур и удобна хауба со 3д шила со апликации. Џогерите имаат нежен еластичен струк и за целодневна удобност. Совршен за мали деца кои тренираат тенџере. Жолта, сива шарени дуксери и црни џогери. Карактеристики скринпринт мечка уметност. Слој одоздола Со Боди, маици со кратки ракави или маици со долги ракави. Оеко-Текс Сертификациски Број : СТАНДАРД 100 ОД ОЕКО-ТЕКС #16.ХИН.94317 хоенштајн HTTI www.оеко - /стандардно100. Ткаенина : 100% памук француски Тери. Машинско перење / сушење. Увезени.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ