• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Џејн Робот Платно Уметност Од Зелена Девојка Платно

Заштитен знак Ликовна Уметност Џејн Робот Платно Уметност Од Зелена Девојка Платно

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Зелена Девојка Платно Предмет : Фантазистил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има мал робот кој држи балон на торта.Јас сум илустратор, графички дизајнер и уметник од ХОБОКЕН, ЊУ ЏЕРСИ кој сака светли бои, се што вклучува вители, сноуборд, лук, да се биде надвор и урнебесни луѓе. Имав многу среќа Да Заработам Диплома По Графички Дизајн и да дипломирам со почести на Мејсон Бруто Школата за Уметност На Универзитетот Рутгерс. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. мал робот кој држи балон на торта.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ