• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Црвена Кап® Машка Цврста Фустанска Униформа Кошула Со Долги Ракави

Црвена Кап® Машка Цврста Фустанска Униформа Кошула Со Долги Ракави

 
DEN 255.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Од ден на ден, оваа кошула ќе продолжи да изгледа свежо и чисто без оглед на работата што е завршена во неа. Се одликува со цврста поплин ткаенина која е отпорна на брчки, отпорна на избледување и одлична во ослободување дамки при миење. Овие својства за лесна нега значат дека нема да морате да трошите време за чистење на кошулата и може повеќе да се фокусирате на завршување на работата. Технологијата Touchtex обезбедува удобност за дишење, трајни бои и отпорност на дамки. Бара минимално пеглање благодарение на финишот отпорен на брчки. Одделен дводелен јарем. Индустриски перење пријателски.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ