• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Miaенски Carat Carat T.G.W. Багет-исечен рубин и дијамантски акцент 10kt бел бел бел злато вечно

Miaенски Carat Carat T.G.W. Багет-исечен рубин и дијамантски акцент 10kt бел бел бел злато вечно

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Изработено во бело злато, овој трендовски прстен има три багета-исечени, половина од безобразни камења од рубин-камења (4x2mm) со шеснаесет и дијаманти поставени од тркалезна, постепена (G-H-I, I2-I3) по страните на групата. Овој прекрасен прстен го прави и зачудувачкиот подарок. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Направено во 10kt бело злато. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Јули Роден камен. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Вечноста на групата. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Простори и полу-шез-поставени камења. Акцент на дијаманти.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ