• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Хјустон Тексас Скајлин WB-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, рамка од бреза

Трговска марка ликовна уметност „Хјустон Тексас Скајлин WB-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, рамка од бреза

 
DEN 768.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'Хјустон Тексас Скајлин WB-1' Canvas Art by Marlene Watson, White Matte, Birch Frame : Artist : Marlene Watson. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има разнобојна слика на небото на Хјустон, Тексас. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ