• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Тропски рибини плоштади“ платно уметност од Мари Сансон

Трговска марка ликовна уметност „Тропски рибини плоштади“ платно уметност од Мари Сансон

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Мари Сансонезобјект : Animalивотни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има училиште за риби што плива околу светло сина сцена. Истакнати бои : тиркизна, бела, жолта, црна, сива, сина боја во дигиталната илустрација на Мари Сансон, може да се види силна боја, високо стилизирани слики и повремено освежувачко чувство за хумор. Мари работеше со многу уметнички форми, вклучувајќи пенкало и мастило, мозаици, корпа за бор игла, керамика, масло, акрилици и табла за гребење. „Но, компјутерот ме фасцинираше“ и таа се заглави со тоа последните дваесет години. Креативните изрази на Мари најчесто го наоѓаат својот пат во возбудливиот свет на дивиот свет. Таа има сопственост на коњи, папагали и ракуни. Роден и израснат во Лос Анџелес, Калифорнија, Мари е претежно самоук уметник. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Училиште за риби што пливаат околу светло сина сцена.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ