• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Зачинета Природа XVII Зачин Платно Уметност Од Лиза Ревизија

Заштитен знак Ликовна Уметност Зачинета Природа XVII Зачин Платно Уметност Од Лиза Ревизија

 
DEN 1519.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Лиза Ревизија Предмет : Флоралстил : Боемски Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има цвет од праска и крем со златни контури под зборот "Семејство" во злато на позадина на ' рѓа.Лиза Ревизија Е Канадски уметник со љубов кон природата и светот на украсување. Нејзините уметнички дела може да се најдат, не само на ѕидот, туку и на многу предмети за домаќинството и секојдневни производи низ домот. Додека поголемиот дел од нејзината претходна работа беше насликана со масло на платно, таа повторно ја откри убавината на акварелите и донесе свеж, чист и привлечен изглед на нејзините уметнички дела. Во 2014 Година, Лиза го направи шармантниот и инспиративен град Квебек сити свој дом и со нетрпение очекува да ја наслика својата љубов кон природата и на отворено во годините што доаѓаат. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. цвет од праска и крем со златни контури под зборот "Семејство" во злато на позадина на ' рѓа.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ