• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Менхетен 4К HDMI Адаптер HDMI Мини Ц Женски На Мини Ц Машки, Нагоре 90° Агол

Менхетен 4К HDMI Адаптер HDMI Мини Ц Женски На Мини Ц Машки, Нагоре 90° Агол

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Лесно поврзете се дури и под тешки агли.Адаптерот Hdmi На Менхетен е идеален за поврзување НА HDMI мини кабли со HDMI мини порти на тешко достапни локации со традиционални прави кабли. Неговата мала големина овозможува лесно складирање и носење, а удобниот агол од 90° овозможува лесни врски дури и на најтешките локации. Овој HDMI Адаптер овозможува 4k резолуција и пропусен опсег од 10,2 Gbps на 340 MHz. Конвертира права HDMI мини врска до 90°, овозможувајќи лесни врски на тешки локации. Аудио/видео сигнал со висока дефиниција поддржува 4k резолуција. Позлатени контакти за најдобри перформанси. Наменет за употреба со КАБЛИ За HDMI На Менхетен. Доживотна Гаранција. Стандарди и Сертификати рохс 2. ИСО 9002генерал : . Пропусен Опсег : 10.2 Gbps. 340 Мхз. Ги исполнува или надминува постојните СТАНДАРДИ НА HDMI. Должина : 3 см (1.2 во.) Конектори . HDMI мини ц женски, 19-пински позлатени контакти. HDMI мини Ц машки, 19-пински позлатени контакти Електрични. Тековен рејтинг : 0.5 АДЦ. Издржување на напон : 300 VDC. Отпорност на изолација : 5 MJ. Спроводлива отпорност : 2 €general. Должина (севкупно) : 29,5 х 37,1 х 18 мм (1,16 х 1,46 х 0,71 инчи.). Тежина : 10 гр (0,35 мл.). Калапи Пвц Пакет Содржина. АДАПТЕР HDMI, Мини Ц До Мини Ц.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ