• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „спа вазни I“ платно уметност од Мариета Коен

Трговска марка ликовна уметност „спа вазни I“ платно уметност од Мариета Коен

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години.Уметник : Marietta Cohensubject : Сè уште начин на живот : Модерен и cotempordproduct Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има четири големи вазни во центарот на рамката. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.000 слики годишно. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. - Четири големи вазни во центарот на рамката. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Истакнати бои : Тан, бела, кафеава, сива, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ